ECOSIT®

ekonomické zásobování v čase

 1. Böllhoff Česká Republika >
 2. Služby >
 3. Logistické systémy

Využití úspory

U spojovacích prvků (C-dílů) se zaměřujeme na procesní náklady v nerovnováze k části ceny: zatímco tyto náklady představují pouze 20% z celkového objemu nákupu, pořizovací náklady dosahují 80% . Jinými slovy: vaše jednotková cena je nízká, jejich nákup drahý. Analýza ukazuje, že je možné s pomocí ekonomických dodávek systémů ušetřit 50-procent nákladů.

Profil

Spojit služby a ušetřit náklady

Jako mezinárodní poskytovatel služeb ve spojovací, montážní a systémové technice máme Know-how a prostředky pro úsporný nákup a logistiku. S balíčkem služeb ECOSIT® nabízíme našim zákazníkům kompletní dodavatelský řetězec: plánování, zadávání veřejných zakázek, kontrolu jakosti, skladování a interní distribuci zboží na montážní lince. Každý ECOSIT® je individuální zákaznické řešení založené na partnerství s našimi zákazníky. Kromě vyšší efektivity a úspory nákladů jsou nejvyšší kvalitou a transparentností zameření našich služeb.

O historii systému KANBAN

Systém Kanban (jap. 看板, tzv. karta) byl vyvinut ve výrobním závodě firmy Toyota v 70. letech v Japonsku. Kanbanové systémy slouží k plánování a řízení výroby a řadí se vůbec k nejstařším metodám řízení.
Cílem kanbanoých systémů jsou nízké skladové zásoby zároveň se zvýšenou připravností dodávek.

Realizace

ECOSIT® – tři kroky k vyšší výkonnosti

Specifické požadavky a individuální přání našich zákazníků jsou v popředí při zavádění systému dodávek ECOSIT® :

Skutečná analýza
Na místě je stanovena aktuální situace zákazníka. Přitom bude brán ohled mj. na rostoucí struktury, individuální průběhy a rámcové podmínky logistiky a EDV.

Fáze projektu
Společně s našimi zákazníky vytváří naši odborníci tým, který zahrnuje všechny provozní oblasti. Společně vyvinuté řešení tvoří základ pro akční plán pro realizaci ECOSIT® dle specifického přání zákazníka.

Realizace
Nejdříve stanoví zákazník nepřesnou dispozici pro díly, které by měly být vytvořeny prostřednictvím ECOSIT®. Jako základ poslouží původní požadavek nebo požadovaný přehled v souvislosti s výrobním plánováním.
Pro každou položku definujeme minimální zásobu, která bude automaticky rezervována pro zákazníka. Samozřejmě je tento proces dynamický: data nepřesné dispozice poslouží jako výchozí bod. Základem pro další dispozice jsou skutečné spotřeby.
Pouze v případě zásadní změny v poptávce, například prostřednictvím nových výrobních profilů nebo změny ve využití výrobních kapacit je komunikace se zákazníkem nezbytná.

Více efektivity
S cílem zjednodušit procesy, optimálně využívat potenciál a realizovat 100% sekvence zabezpečení, uzavře ECOSIT® všechny provozní procesy.

Varianty

Systémy ECOSIT® dle individuálních přání zákazníka

ECOSIT® zahrnuje různé formy logistického vývoje. V závislosti na požadavcích našich zákazníků bude aplikováno nejlepší vhodné řešení. Ve všech případech je kladen důraz na zajištění bezpečného zásobování a splnění 100% disponibility.

Naše zásobovací systémy

 • ECOSIT® RFID Bin – Inovační kanbanový systém

  RFID Bin – Inovační kanbanový systém

  Všechny údaje relevantní pro zajištění včasné dodávky jsou uloženy na tagu ve štítku přepravky. Prázdný obal je umístěn ve sběrném boxu vedle regálu. Data jsou automaticky načtena z RFID tagu a jsou převedena do ERP systému Böllhoff. Tento proces trvá jen několik sekund, přičemž manuální obsluha zcela odpadá.

 • SingleBin – Kanbanový systém s jedním boxem

  SingleBin – Kanbanový systém s jedním boxem

  Pro každou položku je obal umístěn v regálu zákazníka. Před tím, než budou zásoby vyčerpány, naplníme obaly v dohodnutém čase.

 • MultiBin – Kanbanový systém s několika boxy

  MultiBin – Kanbanový systém s několika boxy

  U stejné položky jsou k dispozici dva nebo více obalů v regálu zákazníka. V případě, že je obal vyprázdněn, vyměníme ho při příští dodávce za znovu naplněný obal. V mezidobí odebírá zákazník stále existující zásoby.

 • ShelfScan – Kanbanový systém s technologií scannování

  ShelfScan – Kanbanový systém s technologií scannování

  Nutné požadavky si naši zákazníci skenují sami prostřednictvím ručního skeneru. Přenos naskenovaných dat je rychlý a snadný, je veden modemem přímo do našeho ekonomického produktového systému.

 • ScanCard - Zásobovací systém bez obalu

  ScanCard – Zásobovací systém bez obalu

  Dodávka je řízena kartou Kanban a následuje bez obalu. Dodáváme zboží v originálním obalu na definovaném místě nakládky.

Výhody

Výhody na první pohled

 • Individuální zákaznická řešení
 • Snížení dodavatelů
 • Optimalizace vnitropodnikových procesů
 • Snížení nákladů na plánování a řízení
 • 100% pohotovost k dodávce
 • Nejvyšší kvalita dle ISO/TS 16949:2002
 • Snížení stavu zásob, skladové plochy a vazby kapitálu
 • Aplikačně technické poradenství
 • Online snímání a vyhodnocení
 • Zjednodušení inventury dle § 240 f. HGB
 • Zabezpečení budoucnosti

Reference

MultiBin

Při použití u Sortima v Zusmarhausenu

Paní Marina Plechata a pan Jochen Gall z firmy Sortimo International GmbH:
"Rozhodli jsem se pro ECOSIT® MultiBin-dodávkový systém, kde Böllhoff zajišťuje pro Sortimo kompletní dodavatelský řetězec počínaje nákupem, zajištěním kvality, skladováním až po vnitropodnikové rozdělení zboží do výrobní oblasti. Toto převzetí mnoha vnitropodnikových procesů vede u Sortima v nákupu a logistice ke zřetelnému snížení vnitropodnikových procesů. Na základě značného nárůstu u Sortima implementuje a modifikuje Böllhoff od r. 2001 v nepřetržitém procesu systémy MultiBin ve výrobních a logistických oblastech. Díky pravidelným projektovým setkáním a analýzám na místě budou zjištěny vždy aktuální situace a struktury,stejně tak bude brán ohled na individuální postupy v logistice a EDV. Celkově je f. Sortimo spokojena s individuálním přístupem a péčí o zákazníka ( firmou Böllhoff) a spoléhá v budoucnu na úspěšnou spolupráci."

+ www.sortimo.deBalení v sáčcích

Hledáte řešení pro úsporná balení?

Balení v sáčcích

Kontakt

Hledáte telefonní kontakt na naši společnost?

Kontakt

Kontaktní formulář

Potřebujete poradit nebo získat informace o výrobcích?

Kontaktní formulář

BÖLLHOFF

Copyright © 2013 Böllhoff s.r.o.