Klíčové kompetence

 1. Böllhoff Česká Republika >
 2. Joining together >
 3. Klíčové kompetence

Klíčové kompetence

Böllhoff svým zákazníkům poskytuje poradenství, vývoj a celosvětové dodávky ze širokého programu aplikačně a procesně zaměřených spojovacích prvků včetně příslušných montážních řešení.

Řetězec tvorby hodnot

Podpora celkového řetězce tvorby hodnot zákazníků !

Logistika

Logistika u Böllhoff

Měnící se požadavky

Sklad včetně stojanů

Změny trhu v posledních desetiletích konsekventně ovlivňovaly společnost Böllhoff. Logistické služby se ještě více zaměřily na přání svých zákazníků. Na konci 90. let 20. století byla provedena centralizace s cílem zvýšit produktivitu a podpořit zákazníka. Došlo ke sdružení mnoha menších skladů do výkonných a silných logistických center v důležitých lokalitách Německa i v celé Evropě. Tímto způsobem se dosáhlo synergických efektů a optimalizací procesů, které představují rozhodující konkurenční výhodu.

Jestliže byla logistika v mnoha podnicích dlouho považována za pouhé hospodaření se zbožím včetně expedice, pak tento význam v posledních letech prošel značnou změnou. Logistika je dnes podstatným klíčovým procesem v managementu řetězce dodávek. Böllhoff tyto nové požadavky plní prostřednictvím managementu C-dílů ECOSIT®. Tento logistický model zavedl na trh již před více než 10 lety.

Böllhoff plní také požadavky mezinárodního automobilového průmyslu, jak dokazuje kromě jiného i úspěšná certifikace závodu Bielefeld dle ISO/TS 16949:2002. Böllhoff podporuje své zákazníky na národní a mezinárodní úrovni prostřednictvím vysoké dostupnosti svého zboží, maximálně krátkých dodacích termínů a spoluprací s osvědčenými partnery v oblasti expedice, což umožňuje plnění zákaznických objednávek za velice výhodných podmínek.

Logistická stanoviště

 • Logistické centrum sever / Bielefeld
 • Logistické centrum jih / Jettingen-Scheppach
 • Logistické centrum východ / Lipsko
 • Logistické centrum západ / Dormagen
 • Logistické centrum jihovýchod Evropy / Slovensko

a další logistická stanoviště v Evropě a po celém světě.

Příklad

Výkonnost logistického centra sever v Bielefeldu

Nákladní automobil

Hlavní sídlo v Bielefeldu je vybaveno pro vysoké požadavky našich zákazníků již od roku 1997.
V současné době tak byl zprovozněn systém CAQ, který společně s moderním, procesním systémem skladování zeštíhluje logistické postupy a umožňuje tak zvýšení jejich hospodárnosti. Dále došlo k prostorové expanzi: expedice zboží byla rozšířena stejne tak, jako skladovací plochy. Produktivita byla zvýšena použitím nejnovějšího softwaru pro skladový proces a použitím automatické dopravní techniky pro KLT a palety.
Teprve díky těmto opatřením je v současnosti možné v Bielefeldu každý den přijmout, zkontrolovat a uskladnit až 140 tun zboží - od katalogových položek až po zakázkové výkresové díly. A to bez kompromisů v oblasti vysokých požadavků na jakost.
V expedici zboží je v pracovních dnech odesíláno cca 2.000 zakázek, od malých zásilek v expedici balíků až po zásilky čítající více než 20 palet prostřednictvím spedice. Ve více směnách je zaručena včasná realizace a dodávka.

Vyzkoušejte si Böllhoff !

Výroba

Vlastní výroba

 • Výroba AMTEC®

  AMTEC® závitové vložky

  Na jednovřetenových a vícevřetenových soustružnických automatech se vyrábí spojovací prvky s rozličnými funkčními znaky: s vnitřním závitem, vnějším závitem nebo průchozím otvorem.

  Jako materiály se používají mosaz, ocel, hliník a nerezová ocel. Uspořádání vnější kontury je optimalizováno dle případu použití, usazení závitových vložek může být provedeno navařením, zašroubováním nebo expanzním kotvením.

  Böllhoff vyrábí prvky v hmotnostech mezi 0,07 a 80g, přičemž nejmenší závitová vložka je M 1,2.

  Závitové vložky AMTEC®
 • Výroba umělých hmot

  Plastové díly

  Na moderních vstřikovacích licích strojích se vyrábí technické, přesné vstřikované odlitky 0,01 do 150 g .

  Všechny technické termoplasty - také v zesílených a modifikovaných variantách - jsou vyráběny na těchto zařízeních. Naše schopnosti a zkušenosti v oblasti rozličných kombinací kov-plast umožnily, že se tato technika stala důležitou součástí výroby.

  Nástroje pro vstřikované lití se používají převážně ve vlastní výrobě nástrojů.

  Speciální spojovací prvky
 • Výroba RIVSET®

  RIVSET® narážecí nýty

  Na vícestupňových lisech se metodou kování za studena vyrábí narážecí nýty

  RIVSET®.

  Převážně je zpracovávána ocel a hliník.

  Narážecí nýty jsou následně zušlechtěny, opatřeny povrchovou vrstvou a

  vloženy do zásobníků nebo volně uloženy.

  Narážecí nýty RIVSET®
 • Výroba HELICOIL®

  HELICOIL® plus závitové vložky

  Na speciálních strojích na zpracování drátu, jsou vyráběny free running a screwlock závitové vložky.

  Vysoce přesné profily drátů s rombickým průřezem slouží k výrobě klasických HELICOIL® závitových vložek. Vyrábí se metrické rozměry i rozměry v palcích. Standardně také v nerezové oceli.

  HELICOIL® splňuje rozličné LN-normy. Pro oblast letectví se zpracovávají také vysoce tepelně odolné materiály. Paleta rozměrů v palcích. Dosud HELICOIL® byl vyroben v rozměru M 320. Rozměrová paleta obsahuje M2 - M200x6 popř. příslušné rozměry v palcích. Dodnes největší HELICOIL byl vyroben v roměru M320.

  Závitové vložky HELICOIL®
 • Výroba RIVKLE®

  RIVKLE® slepé matice a šrouby a RIVQUICK® slepé nýty

  Na vícestupňových lisech se metodou lisování za studena a za tepla a na vícevřetenových soustružnických automatech vyrábí produkty s vnitřním a vnějším závitem.

  Závity mohou být vyráběny tvářením nebo řezáním. Převážně se zpracovává ocel, hliník, mosaz a nerezové oceli.

  Naši zákazníci si nás cení jako specialisty na vývoj pro konkrétní aplikace.

  Nýtovací techika
 • Výroba jednotlivých dílů

  Šroubovací a systémy spojování

  Ve výrobě a montáži jednotlivých dílů i konstrukčních skupin jsou nasazeny montážní systémy : od ručně vedených šroubováků až po stacionární, počítačem řízené šroubovací zařízení.

  Dále se zde vyrábí všechny komponenty a stroje pro zpracování RIVSET® narážecích nýtů .

  Oddělení vývoje v Böllhoff vytváří společně se zákazníky optimální aplikačně technické řešení.

  Montážní systémy
Management kvality a životního prostředí

Certifikace

Detail šroubu

Management jakosti v Böllhoff byl certifikován již v roce 1993 nejprve dle DIN EN ISO 9001. Dalším milníkem byla v roce 1997 certifikace dle QS 9000. Böllhoff je jako jeden z prvních podniků ve spojovací a montážní technice certifikován dle ISO/TS 16949 - nejvyšší celosvětový standard automobilového průmyslu. Toto ocenění získané v roce 2003 odráží historii a ucelené myšlení skupiny Böllhoff. Důsledně prováděný management jakosti a životního prostředí se zavedl na trhu jako faktor úspěšnosti.
Prostřednictvím certifikace dle DIN EN ISO 14001 získané v roce 1999 v oblasti životního prostředí dokumentuje Böllhoff svůj příspěvek k politice životního prostředí, která chrání zdroje.Kvalita a životní prostředí

Hledáte podrobné informace o našem mangementu kvality a životním prostředí ?

Kvalita a životní prostředí

Jak se vidíme

Image skupiny Böllhoff !

Centrum stahování

Kontakt

Potřebujete poradit nebo získat informace o výrobcích ?

Kontakt

BÖLLHOFF

Copyright © 2013 Böllhoff s.r.o.